Šuranská Sofie
Víchová Adéla
Vícha Jan

20.9.2014 - 3. turnaj beeballové ligy na hřišti Joudrs Praha

V sobotu 20. 9. 2014 se kunovští šnečci zúčasnili bee ballového turnaje konaného na pražském Joudrs.
Měli jsme možnost se opětovně přesvědčit, že naši bee ballisti jsou nejen parádní sportovci, že se vzájemně podporují, ale že jim nevadí ani náročné podmínky. Ranní vstávání v 5:30, dlouhá cesta autem, rozmanité počasí, kdy na nás pralo slunce a za chvíli nás zmáčel hustý déšť - s tímto vším se šnečci vyrovnali na jedničku a každý zápas odehráli s radostí a nasazením.
Protože šnečků je v Kunovicích spousta, byly vytvořeny dva týmy – žlutí a modří. Týmy byly vyrovnané a tak starší mohli předávat herní zkušenosti mladším a mladší díky tomu lépe chápali složitá pravidla softbalu a o to líp si zahráli. Myslíme, že se nám to povedlo, protože jsme měli možnost vidět nejmladšího Mirečka, jak krásně pálí a nebojí se stoupnout si ani na post catchera, Elišku, Lukyho a Jířu, jak outují soupeře svými přesnými příhozy, Matyho H., Štěpu J. a Fildu, jak každý míč hrají celým svým tělem, perfektní práci Emči a Bětky na pálce i v poli a viděli jsme také nádherné odpaly a homeruny v podání Matyho Z., Kuby a Štěpi H.
Protože se jednalo o turnaj nejmladších, kteří se softbal teprve učí a šlo především o to si zahrát, vítězem turnaje se stali všichni zúčastnění. Všichni obdrželi medaile a dorty za suprovou hru.

Všem hráčům patří dík za nádherné zážitky a díky patří také rodičům, kteří nás na turnaj dopravili, na místě podpořili a parádně povzbudili J

Fotografie z turnaje zde.

Kompletní výsledky zde.

Trenéři: Zuzka Halámková, Šárka Halíková

17.5.2014 - 2. turnaj beeballové ligy na Mlatevni

Kunovská mlatevňa se v sobotu 17. 5. 2014 stala dějištěm 2. B-ballového turnaje letošní sezony. Z původně plánovaných 8 týmů se turnaje zúčastnilo jen šest, protože Havlíčkův Brod nakonec svou účast odřekl. To nám trošku zamíchalo karty, ale pohotová pomoc rodičů vše vyřešila. Během patnácti minut byl na světě nový hrací plán, ve kterém se počítalo s tím, že se každý tým utká s každým. Hráče tedy čekalo 5 zápasů na dvou hřištích. Za Brno Sever nastoupily dva týmy, za Arrows Ostrava hrál jeden tým a díky silné základně mohly za Snails Kunovice nastoupit týmy 3 a zahráli i si i nejmladší, kteří se na B-ballový turnaj přišli původně jen podívat. Za šnečky hrálo úctyhodných 22 dětí! Děti jsme se snažili rozdělit do týmů tak, aby byly síly vyrovnané. V každém šnečkovském týmu tedy nastoupilo 1-2 děti z přípravky, 3-4 děti z B-ballu a 1-2 děti z T-ballu. Díky starším dětem z T-Ballu se hra stala pro všechny mnohem akčnější a zajímavější. Mladší děti se během tohoto turnaje od T-ballistů mnohému naučily a hra je o to víc bavila. To že síly byly v kunovských týmech rozděleny rovnoměrně svědčí i to, že v konečných výsledcích se umístily všechny tři týmy za sebou. Na prvním místě se umístili Arrows Ostrava, na druhém místě Brno bílí, na třetím místě šneci žlutí, na čtvrtém místě šneci bílí , na pátém místě šneci modří a na šestém místě Brno modří. Všem patří velká pochvala za herní nasazení a dík patří všem rodičům a příznivcům softbalu, kteří pomohli na hřišti vytvořit perfektní atmosféru a domácí pohodu.

Kompletní výsledky:

Šneci modří Šneci bílý Šneci žlutí Brno bílé Brno modré Arrows Ostrava body pořadí
Šneci modří XXX 8:7 5:6 11:12 15:10 8:14 4 5.
Šneci bílý 7:8 XXX 6:12 9:6 9:7 13:13 5 4.
Šneci žlutí 6:5 12:6 XXX 7:12 16:5 10:11 6 3.
Brno bílé 12:11 6:9 12:7 XXX 11:3 12:14 6 2.
Brno modré 10:15 7:9 5:16 3:11 XXX 10:11 0 6.
Arrows Ostrava 14:8 13:13 11:10 14:12 11:10 XXX 9 1.

Fotografie z turnaje najdete zde.

Krátké video zde.

Zuzana Halámková

26.4.2014 - 1. turnaj beeballové ligy v Havlíčkově Brodě

V sobotu 26. 4. 2014 se zúčastnili naši nejmenší šnečci prvního oficiálního turnaje ČR v B-balle. B-ball je zjednodušená forma softballu upravená pro nejmenší hráče. Hraje se molitanovými pálkami, na tři mety a při hře se nepoužívají rukavice. Turnaje v Havlíčkově Brodě se zúčastnilo 7 týmů – 2 týmy Snails Kunovice, 2 týmy Hroši Havlíčkův Brod, 1x Brno Sever a 2x Praha Joudrs. Šnečci byli rozděleni na dva týmy: modří a žlutí. Na první zápas dne nastoupili šnečci žlutí v sestavě: Adélka, Maty H., Denča, Jířa, Bety a Filda. Jejich prvním soupeřem byli favorizovaní zelení hroši, nad kterými se šnečkům nepovedlo zvítězit. Pak je už ale čekala vítězství nad oranžovými Joudrs a Brnem Sever. Ve druhé skupině nastoupili modří šnečci v sestavě Adámek, Zuzka, Eliška, Luky, Maty Z., Štěpa. Modří šnečci postupovali ze skupiny jako vítězové, kdy se jim podařilo zdolat šedé hrochy a modré Joudrs. Po skupinových zápasech je čekal druhý postupující tým ze skupiny A, tedy jejich kamarádi šnečci žlutí. Po vyrovnaném souboji vyhráli o jediný bod modří. Žlutí šneci nastoupili do boje o 3. a 4. místo proti šedým hrochům. Před tímto utkáním byli žlutí šnečci dvě a půl hodiny nepřetržitě na hřišti, kdy přecházeli z jednoho zápasu do druhého. Povedlo se jim však sebrat všechny síly a v nádherném souboji vyhráli a získali svoji vůbec první trofej a to bronzové umístění. Modří šneci nastoupili hned po tomto zápase proti zeleným hrochům. Přestože byli zelení po dobu celého turnaje výkonnostně lepší než jejich soupeři, modří šnečci se o body bili do poslední chvíle. Zvítězit se jim však nepodařilo, z turnaje si ale odvezli nádherný pocit z kolektivního sportu a stříbrné místo. Oběma týmům šnečků patří obrovská gratulace a dík patří také všem zúčastněným rodinným příslušníkům, protože pomohli vytvořit úžasnou atmosféru, která všechny držela na nohou.