Slovácký přebor mládeže 2015, 12. ročník

Již 11.ročník má za sebou softballová školní liga na Slovácku, kterou organizuje zkušený tým oddílu Snails Kunovice pod vedením ředitele soutěže Pavla Otta. A již potřetí byla odehrána ve dvou věkových kategoriích. Výsledky obou soutěží můžete naleznout na webu ČSA.

3.ročník B-ballové školní ligy určené pro I.stupeň čekalo celkem 5 turnajů v průběhu školního roku. 4 týmy tvořily základní školy ZŠ Uherský Ostroh, ZŠ Ostrožská Nová Ves, ZŠ Staré Město a ZŠ Kunovice. Všechny turnaje se hrály systémem každý s každým a následný zápas o umístění. Vždy tak týmy odehrály celkem 4 zápasy. Některé turnaje byly odehrány v areálu na Mlatevni v Kunovicích, v zimní části se pak útočištěm stala sportovní hala v Kunovicích.

Celkovým vítězem soutěže se stala ZŠ Kunovice, kde hrály prim především hráči z mládežnických týmů Snails. Většina zápasů všech soupeřů však byla vyrovnaná a každý tým mohl porazit každého. 2.ročník této věkové kategorie jasně ukázal, že si nachází pevné místo v rozvoji softballu na moravském Slovácku.

Kategorie T-ball, která je určena pro žáky II.stupně, je pak již pevně zakotvena. Její 11. ročník pak znamená jednu z nejdéle trvajících pravidelných školních soutěží. V letošním roce se soutěže zúčastnilo 6 týmů. 4 týmy jsou již tradiční účastnici (ZŠ Staré Město, ZŠ Ostrožská Nová Ves, ZŠ Babice, ZŠ Kunovice). Do soutěže však zasáhla také dvojice nováčků. ZŠ Uherský Ostroh zašal nejprve v nižší kategorii, ale v letošním roce již zasáhla také do kategorie T-ball. Úplným nováčkem pak byla ZŠ Malenovice, která do Slovácké školní ligy zasáhla poprvé. A hned velmi úspěšně. Právě ZŠ Malenovice byly největším soupeřem favorita ze Starého Města. Ten sice svoji pozici uhájil, ale několikrát za cenu maximálního výkonu. Také v této kategorii bylo odehráno celkem 5 turnajů v průběhu celého školního roku.

Slovácká školní liga tak potvrdila, že má pevné místo v programu škol na uherskohradišťsku. A to nejenom v kategorii T-ball, ale i v kategorii B-ball

Soutěž se hraje formou jednodenních turnajů.